Naujienos

Akcija „Sveikatos kodas“

Kovo 29 dieną mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Roberta Armanavičiūtė-Snieganienė ir socialinė pedagogė Lina Švilpienė pertraukų metu kvietė 5-10 klasių mokinius sudalyvauti akcijoje „Sveikatos kodas“. Sveiko europiečio kodas 0 3 5 140 5 3 0.

Tai reiškia: 0 – nerūkyti, 3 – tiek kilometrų greitu žingsniu reikia nueiti kasdien arba ėjimą galima pakeisti 30 min. vidutinio intensyvumo fizine veikla, 5 – 5 porcijos daržovių ir vaisių kasdien, 140 – sistolinis arterinis kraujo spaudimas mažesnis nei 140 mm/Hg, 5 – bendrojo cholesterolio koncentracija kraujyje ne didesnė kaip 5 mmol/l., 3 – mažo tankio lipoproteinų („blogojo cholesterolio“) koncentracija kraujyje ne didesnė kaip 3 mmol/l., 0 – nėra antsvorio ir cukrinio diabeto.

Visiems norintiems buvo suteikta informacija apie sveikatai žalingų įpročių žalą, tokių kaip rūkymas ar alkoholio vartojimas. Vaizdingesniam suvokimui buvo naudojamos moksliniais tyrimais pagrįstos prevencinės priemonės: tabako vartotojo burnos modelis, lyginamasis plaučių modelis, CO analizatorius ir girtumą imituojantys akiniai, kurie imituoja koordinacijos sutrikimą, sulėtėjusią reakciją ir judesius dienos metu. Taip pat akcijos dalyviai buvo supažindinti su pirmosios pagalbos veiksmais ištikus nelaimei bei išdalinti informaciniai leidiniai „Tu ne vienas“, „Visa tiesa apie alkoholį“, „Rinkitės sveikus produktus“, „Nutukimas ir fizinis aktyvumas“.

Informacija visuomenės sveikatos specialistės Robertos Armanavičiūtės-Snieganienės ir socialinės pedagogės Linos Švilpienės

Foto Robertos Armanavičiūtės-Snieganienės mokyklos facebook paskyroje čia...

 

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Akcija „Sveikatos kodas“