Naujienos

Penktokai kūrė pasakas

Pasibaigė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotas šalies 1-5 klasių mokiniams kūrybinis konkursas „Lietuvos vaikai kuria pasakas“.

Gegužės 2 d. Kauno „Girtučio“' kultūros centre vyko konkurso baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo keturi mūsų mokyklos penktokai konkursui pateikę pasakas, tai Ausmėja Gedminaitė, Austėja Lepikaitė, Toma Simonavičiūtė ir Robertas Skutkevičius. Jų sukurtos pasakos pateikiamos žemiau šiame straipsnelyje. Kartu su mokiniais vyko pavaduotoja ugdymui, mokinių lietuvių kalbos vyr. mokytoja Nijolė Jurkšaitienė ir Ausmėjos mama Aurelija Gedminienė.

Iškilmingame renginyje buvo apdovanoti gražiausių pasakų jaunieji kūrėjai ir pristatyta naujoji jų kūrybos rinktinė „,Lietuvos vaikų pasakos“. Dalyvavo per 350 kūrusių pasakas mokinių. Renginyje jaunuosius kūrėjus sveikino Kauno meras Andrius Kupčinskas, arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, LVLŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Seimo nariai ir kt.  

Šiemet, jau septintojoje knygoje, sutilpo net 55 pasakos – niekur negirdėtos istorijos išsiilgusiems. Kaip teigė konkurso organizatoriai, pasakų atranka buvo labai sunki, gavo net 360 kūrinių iš įvairių Lietuvos kampelių. Knygos pabaigoje išvardinti visi konkurso dalyviai, mokytojai, tėveliai ir kiti šeimos nariai, padėję kurti pasakas, tarp kurių ir mūsų mokyklos mokinių pavardės.

Po apdovanojimų ceremonijos visų laukė nuostabi dovana - Kauno valstybinio lėlių teatras parodė spektaklį „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“.

Ausmėjos Gedminaitės pasaka „Medžiotojo šeimos istorija“  Ikona

Austėjos Lepikaitės pasaka „Jonuko nuotykiai“ Ikona

Tomos Simonavičiūtės pasaka „Kur gyvena laimė“ Ikona

Roberto Skutkevičiaus pasaka „Katinas, kuris norėjo pamatyti Raudonės pilį ir aplankyti Kernavės piliakalnius“ Ikona

Foto Nijolės Jurkšaitienės

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
974990

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 33 svečiai (-ių) ir narių nėra

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Penktokai kūrė pasakas