Naujienos

Tradicinis penktasis bėgimas „Laisvės taku 2012“

Tradicinis penktasis bėgimas „Laisvės taku 2012“ (ir kiti Generolo Jono Žemaičio 103-osioms gimimo metinėms bei partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienai skirti renginiai)

Jau penkti metai iš eilės, kaip gegužės mėnesio antroje pusėje Šimkaičiai sulaukia įspūdingo reginio. Šiais metais buvo pasirinkta gegužės 18 diena. Po labai lietingos ir vėsios savaitės sulaukėme ir gražaus oro, ir daugybės svečių. Atvyko daug kariškių, pokario rezistentų, partizanų, žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimųjų.

Šių metų programa buvo itin gausi įvairiais renginiais, skirtais ne tik Generolo Jono Žemaičio 103-osioms gimimo metinėms paminėti, bet tuo pačiu buvo minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Renginius padėjo kartu pravesti LDK Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas.

Vėliavos įnešimu ir tautiškos giesmės giedojimu prasidėjo dienos renginiai mokyklos stadione. Renginio vedėjai Gabrielė (8 kl.) ir Mantas (9 kl.) paskelbė renginio pradžią. Į renginį atvykusias Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, LDK Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos, Vadžgirio, Juodaičių, Gausantiškių Antano Valaičio, Seredžiaus Stasio Šimkaus, Viešvilės pagrindinių mokyklų komandas, partizanų vado - generolo dukterėčią Aušrą Vilkienę, Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotoją Kazimierą Šimkų, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoją Genovaitę Pocevičienę ir kitus svečius pasveikino ir priminė svarbiausius generolo Jono Žemaičio gyvenimo ir jo atminimo įprasminimo datas mokyklos direktorius Leonardas Zaksas.

Generolo Jono Žemaičio dukterėčia Aušra Vilkienė padovanojo mokyklai knygą „Sibiro vaikai“ ir kompaktinį diską – filmo „Miško broliai“ kopiją. Šį filmą Jelcino laikais sukūrė Rusijos televizija ir tik vieną kartą vėlai vakare buvo parodytas per Rusijos televiziją. Per Lietuvos televizijas dar šis filmas nebuvo rodytas.

Renginio dalyvius taip pat sveikino Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Šimkus. LDK Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas, pulkininkas leitenantas Algimantas Misiūnas sakė: „Partizanų kova - tai tas istorijos puslapis, kuris įkvepia tarnauti tėvynės labui“. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kapitonas Artūras Balčytis mokyklai linkėjo tęsti šią gražią tradiciją.

Po trumpo minėjimo ir komandų rikiuotės bėgikai išvyko prie Jono Žemaičio žeminės, kur buvo padėtos gėlės ir pagerbtas generolo atminimas bei startavo bėgikai.

Kol bėgikai bėgo, Gausantiškių Antano Valaičio, Seredžiaus Stasio Šimkaus ir Viešvilės pagrindinių mokyklų komandoms - Utenos švietimo centro projekto „Inovatyvių mokymosi programų rengimas Utenos savivaldybėje plėtojant socialinę partnerystę“ dalyviams surengta edukacinė programa - Gyvosios istorijos diena „Laisvės kovotojų takais“. Buvo aplankyta generolo Jono Žemaičio vadavietė ir paminklas žuvusiems už Lietuvos laisvę partizanams Šimkaičių miške. Programą pravedė mokyklos istorijos vyr. mokytojas Jonas Mileris. (Išsamiai apie tai Jurbarko švietimo centro parengtoje informacijoje čia...)

Prie paminklo žuvusiems Kęstučio apygardos partizanams vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos paminėjimas, kurį iškilmingai pravedė LDK Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų bataliono ryšių su visuomene vyriausias specialistas Darius Stanaitis. Nuaidint šūvių salvėms, tylos minute, gėlių padėjimu buvo pagerbtas 1945–1957 m. Šimkaičių apylinkėse žuvusių partizanų atminimas. Mintimis į pokario rezistencijos laikus sugrįžo pokario rezistentai: dimisijos pulkininkas Leonas Laurinskas, šiame miške sušaudyto partizano Vyto Pažerecko dukterėčia Birutė Pažereckaitė Beržvinskienė, Pranas Rindokas, Ona Švedienė. Tauragės apskrities LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinės vadas Algirdas Genys oficialioje aplinkoje įteikė šaulių pažymėjimus Jurbarko Petro Paulaičio 1 kuopos šauliams: Vidmantui Geniui, Beniui Radvilai ir Jonui Kvietkui.

Sugrįžus vėl visiems į mokyklos stadioną, šventiniai renginiai tęsėsi toliau. Visų laukė karinės technikos paroda. Buvo ne tik demonstruojama karinė technika ir ginkluotė, bet mokyklos stadione buvo atkurta pokario partizanų žeminė, tai tarsi tremties ir rezistencijos muziejaus inscenizacija. Apžiūrėję, pačiupinėję ir kitaip išbandę karinę amuniciją, šventės dalyviai išvydo menines programas, kurias pristatė Šilalės kultūros centro dūdų orkestras ir mūsų mokyklos mokiniai.

Po koncerto, turbūt pirmą kartą Šimkaičiuose, buvo galima išgirsti tiek daug šūvių, ugnies ir dūmų. Vyko parodomoji karinė paroda, inscenizuojamos karinės operacijos.

Nepamirškime ir šios dienos tradicinio bėgimo „Laisvės taku 2012“ nuo generolo Jono Žemaičio vadavietės iki mokyklos. Šiemet penktame bėgime dalyvavo šešios komandos: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio Mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės, Vadžgirio, dvi Juodaičių ir keturios Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinių mokyklų mokinių komandos. Trys asmenys užsiregistravo individualiai, du iš jų buvę mūsų mokyklos mokiniai Modestas ir Ovidijus Jasaičiai.

Iš viso 10 kilometrų nuo Generolo Jono Žemaičio vadavietės iki Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos stadiono bėgo 68 įvairaus amžiaus bėgikai, tarp kurių 28 mūsų mokyklos mokiniai. Jauniausiam bėgikui – 12  metų. Vyriausia bėgimo dalyvė Elena Monse - generolo Jono Žemaičio giminaitė, užsiregistravusi bėgti individualiai. Jai 56 metai.

Rezultatai buvo fiksuojami individualiai ir komandiniame bėgime trijose amžiaus grupėse: 1 grupė iki 14 metų, 2 grupė nuo 14 iki 17 metų, 3 grupė virš 17 metų. Amžiaus grupėje iki 14 metų nugalėtoju tapo mūsų mokyklos penktokas Tomas Zizas. Tai jauniausias bėgimo dalyvis. Antrą vietą užėmė mūsų mokyklos šeštokas Egdaras Bakutis, trečias buvo taip pat mūsų mokyklos mokinys šeštokas Lukas Tvarijonas.

Amžiaus grupėje nuo 14 iki 17 metų nugalėtoju tapo mūsų mokyklos devintokas Mantas Jasaitis. Antrąją vietą iškovojo Vadžgirio pagrindinės mokyklos mokinys Tadas Švedas, trečiąją vietą užėmė Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos mokinys Lukas Vaičaitis.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje (virš 17 metų) absoliučiu nugalėtoju tapo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnas Jonas Justas Butkevičius. Antrąją vietą iškovojo LDK Kęstučio Mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariūnas Vaclovas Stirbys, o trečią vietą užėmė Lietuvos karo akademiją atstovavęs kariūnas Dalius Čivulskas.

Susumavus ir suskaičiavus reitingo balus, paaiškėjo laimėjusi komanda. Nugalėtojais tapo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų komanda. Antrąją vietą iškovojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio Mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių komanda, o trečia vieta atiteko Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos pirmajai mokinių komandai.

Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis, o nelaimėję prizinių vietų – padėkos raštais už dalyvavimą.

Apdovanojimais šventė dar nesibaigė. Buvo galima ir toliau pabendrauti su kariais bei paragauti gardžios kareiviškos košės, kuria vaišino LDK Kęstučio MP bataliono kariai. Turbūt viena iš smagiausių mokiniams šios dienos akimirkų buvo tai, kai jie buvo pavėžinti karine technika. Kariai niekur neskubėjo, todėl daugelis galėjo į Hamerį lipti net po kelis kartus.

Už finansinę paramą ir pagalbą organizuojant šį renginį nuoširdžiai dėkojame Jurbarko rajono savivaldybės administracijai, LDK Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui, Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos visiems darbuotojams ir Mokyklos tarybai.

 Vykusių renginių atgarsiai:

1) Jurbarko švietimo centro parengta informacija. Galima susipažinti čia...

2) Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos internetinėje svetainėje čia...

3) Jurbarko krašto internetinis dienraštis jurbarkiskis.lt. Galite susipažinti čia...

Foto Evelinos Baranauskaitės (9 kl. mok.), Nidos Bičiulaitienės, Dalios Aurelijos Milerienės ir Ingridos ParnarauskienėsStatistika

Straipsnių peržiūrėjimai
974760

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 16 svečiai (-ių) ir narių nėra

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Uncategorised Sveiki atvykę į naują svetainę Tradicinis penktasis bėgimas „Laisvės taku 2012“