Tradicinis dvyliktasis bėgimas „Laisvės taku 2019“ (05-17)

Gegužės 17 dieną Šimkaičiuose vyko generolo Jono Žemaičio 110-osioms gimimo metinėms skirti renginiai, tarp kurių tradicinis dvyliktasis bėgimas „Laisvės taku 2019“.

11 km trasą nuo Generolo Jono Žemaičio vadavietės iki Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos stadiono šiemet panoro išbandyti 46 bėgikai. Į startą stojo mūsų mokyklos dvi komandos (19 mokinių), Juodaičių pagrindinės mokyklos komanda ir kasmetiniai svečiai iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos. Šiemet atvyko Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Generolo Silvestro Žukausko poligono mokomasis būrys (14 kariūnų). 6 kariūnai bėgo komandoje rezultatui, o 8 kariūnai bėgo tiesiog rikiuotėje, tai Dominykas Aidukonis, Lina Bogdanova, Vitalijus Dyrda, Edvinas Norkus, Evelina Strik, Andrius Strunevičius, Jurgita Tukalytė ir Gabrielė Varanavičiūtė. Dar keletas bėgikų pasiryžo bėgti individualiai.

Rezultatai buvo fiksuojami komandiniame bėgime ir individualiai trijose amžiaus grupėse: 1 grupė iki 14 metų, 2 grupė nuo 14 iki 17 metų, 3 grupė virš 17 metų. Šiemet 11 km trasą įveikė visi 46 startavę bėgikai.

Amžiaus grupėje iki 14 metų nugalėtoju tapo mūsų mokyklos šeštokas Pijus Karlikauskas. Antrą vietą užėmė ketvirtokas Karolis Petrauskas, trečias atbėgo mūsų mokyklos šeštokas Aironas Mataras.

Amžiaus grupėje nuo 14 iki 17 metų nugalėtojais tapo taip pat mūsų mokyklos mokiniai. I vietą iškovojo devintokas Dovydas Pocius, II vietą užėmė dešimtokas Aurimas Dautaras, o III vieta atiteko dešimtokui Kęstučiui Saldukui. Dovydas tapo ir absoliučiu šio bėgimo nugalėtoju, finišo liniją kirto pirmas.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje (virš 17 metų) nugalėtojais tapo Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Generolo Silvestro Žukausko poligono mokomojo būrio kariūnai. I vietą iškovojo kariūnas Lukas Ribokas. II vietą užėmė Adrijus Gvidauskas, o trečia vieta atiteko trečiam kariūnui Rokui Sabaliauskui.

Susumavus ir suskaičiavus reitingo balus, paaiškėjo laimėjusios komandos. Nugalėtojais tapo mūsų mokyklos II-oji komanda, kurių sudarė mokiniai nuo 14 iki 17 metų. II vietą užėmė mūsų mokyklos I-oji komanda, kurią sudarė mokiniai iki 14 metų. III vieta atiteko Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Generolo Silvestro Žukausko poligono mokomojo būrio komandai.

Šių metų bėgimas bei visa šios dienos programa buvo skirta Generolo Jono Žemaičio 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Į renginį atvykusius Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovus: Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Generolo Silvestro Žukausko poligono mokomojo būrio vadą Vitalijų Dyrdą ir šauktinių būrį, Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkę Iriną Pažereckienę,  tremtinius Vidmantą Staskevičių, Vytautą Kairį, Jurbarko Petro Paulaičio šaulių 701 kuopos vadą, atsargos majorą Algirdą Genį, vado pavaduotoją Eugenijų Žukauską, Šimkaičių seniūnijos seniūnę Eleną Šileikienę ir kitus svečius pasveikino mokyklos direktorius Leonardas Zaksas.

Keletą sveikinimo žodžių tarė Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkė Irina Pažereckienė, kuri mokyklai padovanojo keletą knygų apie partizanų gyvenimą.

Po sveikinimo žodžių bėgikai ir šventės svečiai išvyko prie Jono Žemaičio žeminės, kur buvo padėtos gėlės ir pagerbtas generolo atminimas. Istorinę apžvalgą apie generolą Joną Žemaitį pristatė mokyklos mokiniai kartu su istorijos vyr. mokytoja Gedutė Pociene. Startavo bėgikai.

Kol bėgikai bėgo, kiti šios dienos dalyviai ir svečiai aplankė paminklą žuvusiems už Lietuvos laisvę partizanams Šimkaičių miške. Prie paminklo pagerbtas užkastų 1945–1957 m. Šimkaičių apylinkėse žuvusių Kęstučio apygardos partizanų atminimas. 9 klasės mokinė Toma Butkutė skambant gitaros garsams skyrė dainą žuvusiems partizanams.

Sulaukus visų laimingai sugrįžusių bėgikų į mokyklą, mokyklos sporto salėje vyko šventinė meninė programa. Savo pasirodymus atliko šokių būrelių „Pipiriukai” ir „Ievužė” (vadovė šokių mokytoja Ieva Janauskaitė) dalyviai. Po jų šventės dalyvius džiugino Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyriaus vaikų folklorinis ansamblis „Šebukai” (vadovė Lina Lukošienė). Tariame nuoširdų ačiū Linai ir jos vadovaujam ansambliui „Šebukai“.

Šios dienos renginiai baigėsi apdovanojimais. Bėgimo nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir medaliais, o nelaimėję prizinių vietų – padėkos raštais.

Foto Ingridos Parnarauskienės mokyklos facebook paskyroje čia...

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
1266811

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 10 svečiai (-ių) ir narių nėra

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Renginiai mokykloje 2018-2019 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Tradicinis dvyliktasis bėgimas „Laisvės taku 2019“ (05-17)