Eisena su žibintais, skirta Šv. Martyno dienai paminėti (11-10)

Lapkričio 10 dieną vokiečių kalbą besimokantys mokiniai penktą valandą vakaro susirinko į mokyklą paminėti Šv. Martyno dienos.

Renginio pradžioje istorijos, pilietiškumo pagrindų ir vokiečių kalbos mokytoja Gedute Pociene trumpai apžvelgė šios dienos reikšmę. Minėjo, kad ši diena yra labai populiari Vokietijoje. Lapkričio 11-ąją, Šv. Martyno dieną, sutemus galima pamatyti vaikų procesijas su pačių pagamintais žibintais, skleidžiančiais šviesą ir šilumą. Taip prisimenama legenda, kaip Šv. Martynas pasidalino apsiaustu su sušalusiu vargeta ir įžiebė šilumą bei viltį pavargėlio širdyje.

Šią Vokietijoje populiarią tradiciją bandėme paminėti ir mes. Ruošiantis eisenai 6-8 klasių mokiniai atliko po vokišką dainelę, vėliau visi susirinkusieji (mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai) žygiavo Šimkaičių miestelio gatvėmis su žibintais. Sugrįžus į mokyklą buvo vaišinamasi karšta arbata ir saldumynais.

Vakaronė, skirta šv. Martyno dienai

Tamsų ir niūrų lapkričio dešimtosios dienos vakarą Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinėje mokykloje susirinko būrelis mokinių. Juos lydėjo tėveliai, nešini kas namie keptais, kas pirktais cinamonu pagardintais kepiniais. Visų čia laukė vokiečių kalbos mokytoja Gedutė Pocienė. Mokytoja sukvietė savo mokinius jau trečius metus paminėti paskutinės rudens šventės – Šv. Martyno.

Ši diena kasmet tradiciškai minima Vokietijoje. Vakarą mokytoja pradėjo pasakojimu apie Šv. Martyną, kaip jis, būdamas kareiviu, sušalusiam elgetai atidavė savo apsiausto gabalą, kaip jis padėdavo vargstantiems ir vėliau tapo vyskupu.

Toliau vyko mokinių, besimokančių vokiečių kalbą, pasirodymai. Aštuntokai: Toma Butkutė, Gitana Jasaitytė, Monika Grigalaitytė, Lukas Pabarčius, Ramūnas Stankus, Evaldas Džiaugys, Erikas Simonavičius; septintokai: Ugnė Parnarauskaitė, Agnė Grigalaitytė, Evelina Steponkutė, Evaldas Kapčinskas; šeštokai: Ugnė Pilkaitytė, Inesa Karolkevič, Gabrielė Pabarčiūtė ir Osvaldas Jasaitis atliko linksmas vokiškas daineles.

Kiekvienas mokinys buvo atsinešęs savo rankomis pagamintus žibintus. Juos užsidegę ėjome dainuodami miestelio gatvėmis, šitaip primindami vairuotojams, kad jau yra tamsūs vakarai ir turime saugoti vieni kitus kelyje. Kaip kokie nykštukai sušalusiom rankytėm ir nosytėm mažais žiburiukais nešini sugrįžome į mokyklą, kur ant stalo garavo karšta arbata. Stalą paruošė aštuntokų mamytės Gita Butkienė ir Edita Stankienė. Organizatorei padėkos žodį tarė mokyklos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Jurkšaitienė bei įteikė mažą suvenyrą, išminties simbolį – pelėdą.

Džiaugiamės, kad turime tokią organizuotą ir nestingančią idėjų mokytoją Gedutę Pocienę, kuri sugeba mus suburti įdomioms veikloms. Tokia veikla skatina mus domėtis kitų tautų tradicijomis ir puoselėti jas, bei lavinti užsienio kalbos įgūdžius. Lauksime ir daugiau tokių renginių!

Informaciją apie vakaronę parengė 9 klasės mokinė Toma Simonavičiūtė

Foto Ingridos Parnarauskienės mokyklos facebook paskyroje čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Renginiai mokykloje 2017-2018 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Eisena su žibintais, skirta Šv. Martyno dienai paminėti (11-10)