Tradicinis dešimtasis bėgimas „Laisvės taku 2017“ (05-19)

Gegužės 19 dieną Šimkaičiuose vyko tradicinis dešimtasis bėgimas „Laisvės taku 2017“. 11 km trasą nuo Generolo Jono Žemaičio vadavietės iki Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos stadiono šiemet panoro išbandyti 32 bėgikai. Į startą stojo mūsų mokyklos dvi komandos ir kaip ir kasmet, taip ir šiemet dalyvavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos komanda, kurią sudarė: 4-os kuopos vadas kapitonas Dmitrijus Sidenica ir 4-os kuopos kariūnai: Dovydas Galgzdys, Modestas Landa, Danas Lukoševičius, Mantas Valošinas ir Martinas Vilkas. Aštuoni pasiryžo bėgti individualiai, tai Lukas Bartkevičius, Airidas Gudžiūnas, Darius Liambartas, Silvija Morkeliūnaitė, Aironas Pocius, Arūnas Valuckis bei daugkartinis šio bėgimo dalyvis Vidas Totilas ir jo žmona Rasa Totilė.

Rezultatai buvo fiksuojami individualiai ir komandiniame bėgime trijose amžiaus grupėse: 1 grupė iki 14 metų, 2 grupė nuo 14 iki 17 metų, 3 grupė virš 17 metų.

Amžiaus grupėje iki 14 metų nugalėtoju tapo mūsų mokyklos septintokas Evaldas Džiaugys. Antrą vietą užėmė ketvirtokas Pijus Karlikauskas, trečia atbėgo mūsų mokyklos mokinė šeštokė Evelina Baužaitė.

Amžiaus grupėje nuo 14 iki 17 metų nugalėtojais tapo mūsų mokyklos mokiniai. I vietą iškovojo aštuntokas Aurimas Dautaras, II vietą užėmė septintokas Dainius Petrauskas, o III vieta atiteko dešimtokui Tomui Zizui.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje (virš 17 metų) nugalėtoju tapo kariūnas Martinas Vilkas. Jis taip pat tapo absoliučiu šio bėgimo nugalėtoju. Antra ir trečia vieta atiteko individualiai bėgusiems bėgikams. Antrąją vietą ir antrus metus iš eilės iškovojo Darius Liambartas, o trečią vietą užėmė buvęs mūsų mokyklos mokinys Aironas Pocius.

Susumavus ir suskaičiavus reitingo balus, paaiškėjo laimėjusios komandos. Nugalėtojais iki 14 metų tapo mūsų mokyklos komanda. Amžiaus grupėje virš 17 metų nugalėtoja tapo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos komanda. Kadangi komandų skaičius buvo mažas, antros ir trečios vietos nebuvo skiriamos.

Šių metų bėgimas bei visa šios dienos programa buvo skirta Generolo Jono Žemaičio 108-osioms gimimo metinėms paminėti. Į renginį atvykusius Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovus, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistę Zitą Tytmonienę, Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkę Iriną Pažereckienę ir kitus svečius pasveikino mokyklos direktorius Leonardas Zaksas.

Keletą sveikinimo žodžių tarė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Zita Tytmonienė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos 4-os kuopos vadas kapitonas Dmitrijus Sidenica, Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkė Irina Pažereckienė.

Po sveikinimo žodžių ir komandų rikiuotės bėgikai išvyko prie Jono Žemaičio žeminės, kur buvo padėtos gėlės ir pagerbtas generolo atminimas. Istorinį ir lemtingą generolo Jono Žemaičio gyvenimo tarpsnį trumpai priminė mokyklos istorijos vyr. mokytoja Gedutė Pocienė. Startavo bėgikai.

Kol bėgikai bėgo, kiti šios dienos dalyviai ir svečiai aplankė paminklą žuvusiems už Lietuvos laisvę partizanams Šimkaičių miške. Prie paminklo pagerbtas užkastų 1945–1957 m. Šimkaičių apylinkėse žuvusių Kęstučio apygardos partizanų atminimas.

Sulaukus visų laimingai sugrįžusių bėgikų į mokyklą, mokyklos aikštyne vyko šventinė programa. Meninę programą parodė iš Šimkaičių miestelio bendruomenės suburtas moterų ansamblis „Gija“ (vadovas Arūnas Bauža). Moterų ansamblis susirinkusius pradžiugino dainomis. Taip pat keletą dainų pristatė solistė Patricija Baužaitė. Tariame nuoširdų ačiū Patricijai ir moterų ansambliui „Gija“.

Šios dienos renginiai baigėsi apdovanojimais. Bėgimo nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir medaliais, o nelaimėję prizinių vietų, bet įveikę visą distanciją – padėkos raštais ir medaliais už dalyvavimą.