Tradicinis devintasis bėgimas „Laisvės taku 2016“ (05-20)

Gegužės 20 dieną Šimkaičiuose vyko tradicinis devintasis bėgimas „Laisvės taku 2016“. 11 km trasą nuo Generolo Jono Žemaičio vadavietės iki Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos stadiono šiemet panoro išbandyti 38 bėgikai. Į startą stojo ne tik iš mūsų mokyklos, bet dalyvavo Juodaičių pagrindinės mokyklos mokiniai. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet dalyvavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos du atstovai, tai Liveta Aleksaitė ir Ugnius Dobžanskis. Devyni pasiryžo bėgti individualiai, tarp kurių įvairių bėgimų dalyvis Vidas Totilas.

Rezultatai buvo fiksuojami individualiai ir komandiniame bėgime trijose amžiaus grupėse: 1 grupė iki 14 metų, 2 grupė nuo 14 iki 17 metų, 3 grupė virš 17 metų.

Amžiaus grupėje iki 14 metų nugalėtoju tapo mūsų mokyklos šeštokas Dainius Petrauskas. Antrą vietą užėmė septintokas Aurimas Dautaras, trečias buvo taip pat mūsų mokyklos mokinys septintokas Kęstutis Saldukas.

Amžiaus grupėje nuo 14 iki 17 metų nugalėtojais tapo mūsų mokyklos mokiniai. I vietą iškovojo dešimtokas Alvydas Danusas, II vietą užėmė devintokas Tomas Zizas, o III vieta atiteko aštuntokui Erikui Saldukui.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje (virš 17 metų) ketvirtus metus iš eilės nugalėtoju tapo Vidas Totilas, bėgęs individualiai. Jis taip pat tapo absoliučiu šio bėgimo nugalėtoju, atstumą nubėgęs per 41 min. 17 s. Antra ir trečia vieta atiteko taip pat individualiai bėgusiems bėgikams. Antrąją vietą iškovojo Darius Liambartas, o trečią vietą užėmė buvęs mūsų mokyklos mokinys Mantas Pocius.

Susumavus ir suskaičiavus reitingo balus, paaiškėjo laimėjusios komandos. Nugalėtojais tapo mūsų mokyklos komandos (amžiaus grupėje iki 14 m. ir nuo 14 iki 17 m.). Antrąją vietą (amžiaus grupėje nuo 14 ir 17 metų) iškovojo Juodaičių pagrindinė mokykla. Kadangi komandų skaičius buvo mažas, trečios vietos nebuvo skiriamos.

Šių metų bėgimas bei visa šios dienos programa buvo skirta Generolo Jono Žemaičio 107-osioms gimimo metinėms paminėti. Grįžkime į šios dienos pradžią.

Diena prasidėjo 9 val. Šv. mišiomis Šimkaičių Šv. vyskupo Martyno bažnyčioje. Klebonas Egidijus Periokas aukojo Šv. mišias generolo, prezidento Jono Žemaičio ir visų žuvusių Šimkaičiuose partizanų atminimui.

Po Šv. mišių sugrįžus į mokyklą, vėliavos įnešimu ir tautiškos giesmės giedojimu prasidėjo minėjimas mokyklos stadione. Renginio vedėjai dešimtokai Justė ir Alfredas paskelbė renginio pradžią. Į renginį atvykusias Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Juodaičių pagrindinės mokyklos komandas ir jų vadovus, Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistę Zitą Tytmonienę, Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkę Iriną Pažereckienę ir kitus svečius pasveikino mokyklos direktorius Leonardas Zaksas.

Keletą sveikinimo žodžių tarė Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Zita Tytmonienė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kapitonė Agnė Liubertė, Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkė Iriną Pažereckienė.

Po trumpo minėjimo ir komandų rikiuotės bėgikai išvyko prie Jono Žemaičio žeminės, kur buvo padėtos gėlės ir pagerbtas generolo atminimas. Istorinę partizaninio pasipriešinimo reikšmę priminė mokyklos istorijos vyr. mokytoja Gedutė Pocienė. Startavo bėgikai.

Kol bėgikai bėgo, kiti šios dienos dalyviai ir svečiai aplankė paminklą žuvusiems už Lietuvos laisvę partizanams Šimkaičių miške. Prie paminklo pagerbtas užkastų 1945–1957 m. Šimkaičių apylinkėse žuvusių Kęstučio apygardos partizanų atminimas.

Sulaukus visų laimingai sugrįžusių bėgikų į mokyklą, minėjimas tęsėsi mokyklos stadione. Meninę programą parodė mūsų mokyklos mokiniai ir iš Šimkaičių miestelio bendruomenės suburtas moterų ansamblis „Gija“ (vadovas Arūnas Bauža). Neformaliojo ugdymo būrelio vadovės Renatos Girdzijauskienės suburti mokinių kolektyvai džiugino susirinkusiuosius dainomis, šokiais ir meninėmis kompozicijomis. O moterų ansamblis susirinkusius pradžiugino dainomis.

Minėjimas baigėsi apdovanojimais. Bėgimo nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, o nelaimėję prizinių vietų, bet įveikę visą distanciją – padėkos raštais ir medaliais už dalyvavimą.

Foto Audroniaus Mykolaičio ir Ingridos Parnarauskienės

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
1267733

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 29 svečiai (-ių) ir narių nėra

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Renginiai mokykloje 2015-2016 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Tradicinis devintasis bėgimas „Laisvės taku 2016“ (05-20)