Aplinkosauginė akcija „Darom 2013" (05-10)

Pagaliau atėjo pavasaris. Nors ir labai nenoriai, pavėluotai, sulaukėme šiltų dienų bei aplinkosauginės akcijos „Darom“, kuri šiemet dėl vėluojančio pavasario buvo nukelta į gegužės mėnesį. Šiemet jau penktą kartą (įsijungėme nuo 2009 m.) mokyklos bendruomenė susibūrė bendram tikslui – švarinti aplinką.

Gegužės 10 dieną nuo 11.00 val. kartu su Šimkaičių girininkijos girininku, šios akcijos Šimkaičių miestelyje koordinatoriumi Robertu Šiugžda buvo tvarkomos Šimkaičių miestelio bei seniūnijos įvairios teritorijos. Prieš darbų pradžią mokyklos direktorius ir girininkas supažindino su saugaus darbo taisyklėmis ir akcijos eiga. Kiekvienai klasei buvo paskirta ir nurodyta tvarkomoji teritorija. Pasirinkti penki maršrutai. Pirmuoju maršrutu akcijos dalyviai patraukė į Degutgirio mišką Raseinių krypties link, rinko šiukšles Šimkaičių miško 15 kvartale. Antra grupė žygiavo tvarkydami pakeles nuo upelio Alsa iki Paulių gyvenvietės. Tretieji – mažiausieji pradinukai sukosi apie mokyklą, sutvarkė poilsiavietės „Žaliu taku“ teritoriją ir pakeles ligi jos. Ketvirta grupė darbavosi pagrindinio kelio „Jurbarkas – Raseiniai“ pakelėse, einančiose per Šimkaičių girininkijai priklausančią teritoriją, surinko šiukšles Šimkaičių miško 24, 37, 70 ir 71 kvartaluose. Priskirti į penktą maršrutą tvarkė tarpumiškį link Stakių prieš Paalsio kaimą (41 ir 42 miško kvartalai) bei keletą mokinių mokyklos direktorius nusivežė prie užtvankos Baltraitiškės kaime.

Su mokiniais mielai dirbo klasių auklėtojai, dalykų mokytojai bei kitas mokyklos personalas. Nors šiek tiek gąsdino lietus, tačiau visi stengėsi, dirbo stropiai, draugiškai.

Darbo rezultatas – 4-5 tonos surinktų šiukšlių, iš kurių labai daug senų padangų, buitinių atliekų. Visus labai nustebino rasti šaldytuvai, telefonai bei kita įvairi buitinė technika.

Iš viso talkoje padirbėjo 108 mokiniai, o su jais ir 20 darbuotojų (klasių auklėtojai ir kt.).

Dėkojame už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant šią akciją Šimkaičių girininkijos girininkui Robertui Šiugždai bei tariame nuoširdų ačiū visiems akcijos dalyviams.

Foto Roberto Šiugždos

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Renginiai mokykloje 2012-2013 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Aplinkosauginė akcija „Darom 2013" (05-10)