Pilietinė akcija "Atmintis gyva, nes liudija" (01-11)

Sausio 11 dieną, kaip ir daugelis Lietuvos mokyklų, jau ketvirtus metus iš eilės dalyvavome pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje prisiminti tragiškus Sausio 13-osios įvykius.

8 val. ryto buvo dešimčiai minučių užgesinta šviesa. Klasėse ir koridoriuose ant palangių ties kiekvienu langu uždegtos atminties ir solidarumo žvakutės, kurios simbolizavo apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius. Akcijos koordinatoriumi mokykloje buvo pilietiškumo pagrindų mokytoja Asta Tautkienė.

Prie akcijos taip pat prisijungė darželis ir šalia darželio įsikūrusi Šimkaičių miestelio bendruomenė.

Pilietinė akcija skirta prisiminti ir paminėti prieš 22 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, padėjusią atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

2013 m. pilietinė akcija  „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvos mokyklose vyko jau šeštą kartą. Lietuvoje ši pilietinė akcija pradėta organizuoti nuo 2008 metų, jos idėją pasiūlė Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos istorijos mokytoja Auksė Sereikienė. 2008 metais į ją įsitraukė per 100 mokyklų. Kasmet šią iniciatyvą palaikančių švietimo įstaigų daugėja. Nuo 2010 metų akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos ir daug kitų įstaigų bei organizacijų. Toks aktyvumas rodo, jog pasiūlytas Sausio 13-osios įvykių minėjimas yra patrauklus ir turi pozityvų poveikį Lietuvos visuomenei.

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija siekia, kad pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ taptų visuotine ir tradicine. 1991 m. sausio 13 d. tautos vienybės jausmas padėjo pasipriešinti brutaliai karinei jėgai ir apginti savo laisvę. Prieš dvidešimt dvejus metus Lietuvos visuomenė išlaikė pilietiškumo egzaminą ir šia akcija siekiama, kad nors mažą dalelytę to vienybės jausmo pajustų moksleiviai tuo pačiu metu įžiebdami žvakutes visoje Lietuvoje.

Foto Evelinos Baranauskaitės (10 kl. mok.) ir Romutės Tvarijonienės

Padeka2013sausio13-oji

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Renginiai mokykloje 2012-2013 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Pilietinė akcija "Atmintis gyva, nes liudija" (01-11)