Žydų genocido dienos paminėjimas (09-21)

Rugsėjo 21 dieną po pamokų mokyklos aktų salėje vyko Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimui skirtas renginys, kuriam ruošėmės iš anksto. Dešimtos klasės mokiniai per integruotas pilietiškumo pagrindų ir informacinių technologijų pamokas surinko medžiagą ir išleido stendą apie holokaustą, jo aukas, žydų žudymo vietas Lietuvoje. Renginio metu kalbėjo istorijos mokytojas Jonas Mileris, kuris papasakojo apie žydų tautos atsiradimą, gyvenimą ir tragediją Holokausto laikotarpiu. Po to dešimtos klasės mokiniai Deividas Navakauskas ir Mantas Zaveckas pristatė kraštotyrinį darbą apie žydus, gyvenusius Šimkaičiuose. Renginį apibendrino pilietiškumo pagrindų mokytoja Asta Tautkienė, pateikdama Holokaustą išgyvenusios moters prisiminimus: „Žmogus turi ir gėrio, ir blogio pradų. Svarbu, kuris pradas ima viršų, kokias vertybes išpažįstame. Daug kas priklauso ir nuo sąlygų, nuo aplinkos. Deja, XX amžius parodė, kad civilizacijos klodas mumyse yra plonas ir nepatikimas. Holokausto vilkas gali apsigyventi kiekvieno žmogaus viduje, svarbu jį laiku įveikti“.
Asta Tautkienė

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Renginiai mokykloje 2012-2013 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Žydų genocido dienos paminėjimas (09-21)