Tradicinis ketvirtasis bėgimas „Laisvės taku 2011“

Tradicinis ketvirtasis bėgimas „Laisvės taku 2011“ (ir kiti Generolo Jono Žemaičio 102-osioms gimimo metinėms skirti renginiai)

2011 metų gegužės 20 dieną, penktadienį, mokykloje buvo laukiama daugybės svečių, nes programoje buvo numatyta įvairių renginių, skirtų Generolo Jono Žemaičio 102-osioms gimimo metinėms paminėti.

Diena prasidėjo šv. mišiomis Šimkaičių Šv. vyskupo Martyno bažnyčioje. Klebonas Egidijus Periokas aukojo šv. mišias generolo Jono Žemaičio atminimui. Kunigas sakė: „Kovodami Lietuvos partizanai tikėjo, kad jų kova prasminga ateities kartoms. Taip ir įvyko.“

Po šv. mišių Jurbarko rajono mokyklų vadovai atvyko į mūsų mokykloje surengtą pasitarimą „Pilietinis ir tautinis mokinių ugdymas bei tarpinstitucinis bendradarbiavimas“. Šia tema mokyklos direktorius Leonardas Zaksas pristatė mokyklos veiklą. Pasitarime taip pat dalyvavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Lyderių ugdymo grupės viršininkas majoras Rimantas Jarmalavičius, kuris pasidžiaugė bendradarbiavimu su ugdymo įstaigomis.

Kol mokyklų vadovai diskutavo, mokyklos stadione šurmuliavo jaunimas: vieni registravosi ir ruošėsi bėgimui, kiti repetavo meninės programos numerius. Vėliavos įnešimu ir tautiškos giesmės giedojimu prasidėjo minėjimas. Į renginį atvykusias Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos, Vadžgirio pagrindinės mokyklos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (vadovas majoras Rimantas Jarmalavičius), LDK Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono komandas (vadovas štabo viršininkas majoras Elegijus Paulavičius), mokyklų vadovus, partizanų vado - generolo dukterėčią Aušrą Vilkienę, Jurbarko savivaldybės švietimo skyriaus darbuotojus ir kitus svečius pasveikino mūsų mokyklos mokiniai dovanodami savo atliekamas dainas ir šokius. O tada visus renginio dalyvius pasveikino ir apie generolo Jono Žemaičio 102-ųjų gimimo metinių paminėjimo reikšmę kalbėjo mokyklos direktorius Leonardas Zaksas. Mokykloje vykstančiais renginiais nuoširdžiai džiaugėsi ir S. Abromavičiaus knygą „Partizanų motinos“ dovanojo generolo Jono Žemaičio dukterėčia Aušra Vilkienė. Renginio dalyvius taip pat sveikino ir ragino puoselėti istorinę atmintį Jurbarko savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Antanas Gvildys, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Lyderių ugdymo grupės viršininkas majoras Rimantas Jarmalavičius.

Po minėjimo bėgikai, mokyklų vadovai ir kiti svečiai išvyko prie Jono Žemaičio žeminės, kur buvo padėtos gėlės ir pagerbtas generolo atminimas bei startavo bėgikai. Svečiams, kurie nedalyvavo bėgime, istorijos mokytojas Jonas Mileris organizavo edukacinę programą „Šimkaičių istorija“. Buvo aplankytas paminklas žuvusiems už Lietuvos laisvę partizanams Šimkaičių miške. Prie paminklo pagerbtas užkastų 1945–1957 m. Šimkaičių apylinkėse žuvusių Kęstučio apygardos partizanų atminimas.

Vienas svarbiausių šios dienos renginiųbuvo tradicinis bėgimas „Laisvės taku 2011“ nuo generolo Jono Žemaičio vadavietės iki mokyklos. Šiemet ketvirtajame bėgime dalyvavo šešios komandos: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio Motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai, Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės, Vadžgirio ir dvi Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinių mokyklų mokinių komandos. Septinta „komanda“ buvo 3 asmenų, užsiregistravusių individualiai.

Iš viso 10 kilometrų nuo Generolo Jono Žemaičio vadavietės iki Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos stadiono bėgo 45 įvairaus amžiaus bėgikai, tarp kurių 12 mūsų mokyklos mokinių. Jauniausiam bėgikui – 12  metų. Kartu su savo komandos kariūnais bėgime dalyvavo ir pats majoras R. Jarmalavičius.

Rezultatai buvo fiksuojami individualiai ir komandiniame bėgime trijose amžiaus grupėse: 1 grupė iki 14 metų, 2 grupė nuo 14 iki 17 metų, 3 grupė virš 17 metų. Amžiaus grupėje iki 14 metų nugalėtoju tapo Nidijus Semaška, kuris į šį bėgimą atvyko iš Jurbarko. Radęs mūsų skelbimą internete, nutarė savo jėgas išbandyti šioje sunkioje distancijoje. Vaikiną į renginį ir į bėgimo trasą atlydėjo tėtis. Pasirodo, ryžtas ir valia davė rezultatą – Nidijus tapo nugalėtoju. Antrą vietą užėmė mūsų mokyklos penktokas Egdaras Bakutis, trečias buvo taip pat mūsų mokyklos mokinys šeštokas Artūras Jonikas.

Amžiaus grupėje nuo 14 iki 17 metų nugalėtoju tapo mūsų mokyklos devintokas Kęstutis Skutkevičius. Antrąją vietą iškovojo Vadžgirio pagrindinės mokyklos mokinys Tadas Švedas, trečiąją vietą užėmė mūsų mokyklos aštuntokas Mantas Jasaitis.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje (virš 17 metų) nugalėtoju tapo buvęs mūsų mokyklos mokinys Ovidijus Jasaitis, bėgęs individualiai. Antrąją vietą iškovojo Tomas Pauža, taip pat bėgęs individualiai, o trečią vietą užėmė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją atstovavęs kariūnas Edvinas Sriubas.

Susumavus ir suskaičiavus reitingo balus, paaiškėjo laimėjusi komanda. Nugalėtojais tapo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų komanda. Antrąją vietą iškovojo Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos antroji mokinių komanda „Junioras“, o trečiąją vietą užėmė Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos mokinių komanda.

Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis, o nelaimėję prizinių vietų – padėkos raštais už dalyvavimą.

Už finansinę paramą organizuojant šį renginį nuoširdžiai dėkojame VšĮ „Kretingos maistas“ ir jos generaliniam direktoriui Irmantui Norkui, Jurbarko rajono savivaldybės administracijai ir jos direktoriui Petrui Vainauskui, Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos visiems darbuotojams ir Mokyklos tarybai.

Pavaduotoja ugdymui Nijolė Jurkšaitienė

Foto Evelinos Baranauskaitės (8 kl. mok.), Arūno Baužos, Nijolės Jurkšaitienės, Loretos Kavaliauskienės ir Dalios Aurelijos Milerienės

Apie šiuos renginius taip pat rašoma:

1) 2011 m. gegužės 24 d. rajono laikraštyje "Mūsų laikas" (Nr.40(733)). Išspausdintas straipsnelis "J. Žemaičiui atminti skirta šventė".

2) Jurbarko krašto internetiniame dienraštyje jurbarkiskis.lt (www.jurbarkiskis.lt) Galite susipažinti čia...

3) 2011 m. birželio 3 d. laikraštyje "Tremtinys" (Nr.21(947)) straipsnelis "Tradicinis renginys Šimkaičiuose Jono Žemaičio atminimui"

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
975061

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 34 svečiai (-ių) ir narių nėra

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Ekskursijos ir išvykos 2022–2023 m. m. Sveiki atvykę į naują svetainę Uncategorised Sveiki atvykę į naują svetainę Tradicinis ketvirtasis bėgimas „Laisvės taku 2011“