Edukacinė išvyka į Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą (06-15)

2021 m. birželio 15 dieną grupė mūsų mokyklos 7–10 klasių mokinių, lydimi biologijos mokytojos Vaidos Jakaitytės ir socialinės pedagogės Linos Švilpienės, vyko į edukacinę išvyką-pamoką gamtoje „Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato augalijos įvairovė“. Teorinių žinių apie šią unikalią vietą mokiniai turėjo, tačiau praktiškai susipažinti su didele mūsų krašto vertybe – Artosios pelke ne visiems yra tekę, todėl kreipėmės į Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkciją su prašymu apsilankyti joje. Pagilinti žinias apie natūralias ir žmogaus nepažeistas augalų ir gyvūnų buveines mums padėjo rezervato direktorius Algis Butleris. Pirmiausia jis mus pakvietė pasižvalgyti po lankytojų centre įrengtą ekspoziciją. Ten žiūrėdami interaktyvaus stendo filmukus, mokiniai susipažino su Viešvilės upelį supančių vakarų taigos – pušynų ir eglynų, pelkinių lapuočių miškų, Viešvilės upelio ir jo slėnio, pelkių, žemyninių kopų vertybėmis. Pasisėmė naujų žinių mokiniai, dirbo praktiškai. Kiekvienas individualiai vidinėse lankytojų centro baldų erdvėse turėjo rasti pasislėpusius pelkių gyventojus: įvairius vabalus, samanas, paukščių lizdus, graužikų skirtingai apgraužtus kankorėžius ir kitas gamtos įdomybes. Po veiklų lankytojų centre nepraleidome progos apžiūrėti kurtinių ekspoziciją. Tyliai stebėjome kurtinius. Vėliau apžiūrėjome jų plunksnas, kiaušinius. Po pažinties su kurtiniais leidomės į patyriminę pamoką natūralioje gamtoje, keliaudami neseniai atnaujintu pažintiniu taku. Nuėjus į pelkę akį vėrė baltus pūkuotus vaisynus iškėlę švyliai, nosis kuteno aštrus ir svaiginantis žydinčio pelkinio gailiaus kvapas. Didelį įspūdį paliko rasti vabzdžiaėdžiai augalai – apskritalapės saulašarės. Mums labai patiko žvalgytis po Artosios pelkę, stebėti, kaip einant gilyn keičiasi kraštovaizdis, skurdėja augalija, atsiranda mums nematytų ir nepažįstamų rūšių. Už šią nuostabią pamoką gamtoje dėkojame Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijai.

Informaciją pateikė biologijos vyr. mokytoja Vaida Jakaitytė

Foto Vaidos Jakaitytės mokyklos facebook paskyroje čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Ekskursijos ir išvykos 2020-2021 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Edukacinė išvyka į Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą (06-15)