Išvyka į dokumentinio filmo „Nematomas frontas“ peržiūrą (10-15)

Spalio 15 dieną 8-10 klasių mokiniai vyko į Jurbarko kultūros centrą, kuriame buvo rodomas dokumentinis filmas „Nematomas frontas“. Tai buvo puiki istorijos pamoka.

Dokumentinis filmas „Nematomas frontas“ pasakoja apie 1944–1953 metais Baltijos šalyse vykusį pasipriešinimo judėjimą, kuris subūrė jaunų mirčiai neabejingų vyrų būrius kovai su komunistiniu pasauliu – Sovietų Sąjunga. „Nematomas frontas“ – sovietų valdžios karo pajėgose naudotas kodinis pavadinimas partizanų judėjimui Lietuvoje įvardyti. Drąsių vyrų, stojusių į kovą už laisvę, istorija pasakojama remiantis partizanų lyderio Juozo Lukšos rašytine patirtimi, abiejų „fronto“ pusių liudytojų mintimis. Tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai bei pasipriešinimą išgyvenusiųjų istorijos.

Nematomasfrontas2014

Informacija 2014 m. spalio 17 d. numeryje Nr.42(986)

Apie šį filmą plačiau skaidrėse čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Renginių aprašai ir nuotraukos Sveiki atvykę į naują svetainę Ekskursijos ir išvykos 2014-2015 m.m. Sveiki atvykę į naują svetainę Išvyka į dokumentinio filmo „Nematomas frontas“ peržiūrą (10-15)