Tradicinis trečiasis bėgimas „Laisvės taku 2010“

Tradicinis trečiasis bėgimas „Laisvės taku 2010“, skirtas Generolo Jono Žemaičio 101-osioms gimimo metinėms paminėti

2010 metų gegužės 27 dieną Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinėje mokykloje jau trečius metus iš eilės vyko tradicinis bėgimas "Laisvės taku 2010", skirtas Generolo Jono Žemaičio 101-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šiemet į renginį iš septynių kviestų delegacijų atvyko tik dvi. Tai Karo prievolės administravimo tarnybos prie LR Krašto apsaugos ministerijos Klaipėdos karo prievolės centro viršininkai: naujasis vadovas kapitonas Antanas Kavaliauskas ir buvęs viršininkas, neseniai pasitraukęs į atsargą, majoras Rolandas Lukšas ir kaimynai iš Vadžgirio: Vadžgirio pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Vaitiekūnas ir jo vadovaujamos mokyklos bėgikų komanda su vadove Anele Andriulevičiene.

Renginys prasidėjo Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos sporto salėje. Įžanginį žodį tarė mokyklos direktorius Leonardas Zaksas. Po keletą žodžių pasakė svečiai.

Po pasisakymų Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė iš anksto paruoštą muzikinę meninę programėlę. Po trumpo koncerto buvo išlydėti bėgikai ir palinkėta jiems gero starto.

Svečiams ir tiems, kurie nedalyvavo bėgime, buvo surengta edukacinė programa „Šimkaičių istorija“. Generolo Jono Žemaičio vadavietėje istorijos vyr. mokytojas Jonas Mileris papasakojo apie šios vietovės istorinę reikšmę, prisiminti to meto įvykiai. Buvo pagerbtas generolo atminimas: prie paminklo mokiniai uždegė atminimo žvakeles ir padėjo gėlių. Vėliau visi nuvyko prie paminklo žuvusiems partizanams pagerbti jų atminimo. O likusiems mokykloje, kad neprailgtų laikas laukti parbėgant bėgikų, mokyklos aktų salėje dar kartą buvo parodytas filmas „Žemaitis pas Beriją“.

Šiemet tradiciniame bėgime „Laisvės taku 2010“ dalyvavo 3 komandos ir 2 pavieniai bėgikai. Dvi atskiras komandas sudarė mūsų mokyklos mokiniai. Pirmąją komandą atstovavo 7-10 klasių mokiniai. Atskirą antrąją komandą sudarė tik penktokai, kurie niekieno neverčiami pareiškė norą dalyvauti šiame bėgime. Trečioji buvo Vadžgirio pagrindinės mokyklos mišri mokinių komanda. Iš viso10 kmnuo Generolo Jono Žemaičio vadavietės iki Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos stadiono bėgo 24 bėgikai. Rezultatai buvo fiksuojami komandiniame bėgime ir individualiai dviejuose amžiaus grupėse: 1 grupė iki 14 metų, 2 grupė 14 metų ir vyresni. Kadangi dalyvavo ir nemažai mergaičių taip pat buvo fiksuojami geriausi rezultatai mergaičių tarpe. Trečius metus iš eilės absoliučiu nugalėtoju tapo buvęs Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos mokinys, pernai baigęs 10 klasių, o šiemet dalyvavęs individualiai - Modestas Jasaitis. Antrą ir trečiąją vietas 14 metų ir vyresnių amžiaus grupėje užėmė mūsų mokyklos mokiniai: antras atbėgo 10 klasės mokinys Ovidijus Jasaitis, trečia vieta atiteko aštuntokui Dariui Danilevičiui.

Jaunučių amžiaus grupėje iki 14 metų nepralenkiamas buvo ir pirmą vietą užėmė mūsų mokyklos 7 klasės mokinys Mantas Jasaitis. 5 klasės mokinys Artūras Jonikas atbėgo antras. Trečią vietą iškovojo kitas penktokas Kornelijus Mickys.

Mergaičių grupėje nugalėtoja tapo mūsų mokyklos penktokė Karolina Dobilaitytė. Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo Vadžgirio pagrindinės mokyklos mergaitės. Antrąją vietą užėmė Laura Sluoksnaitytė. Trečiąją vietą laimėjo Odeta Morkevičiūtė, kuri keletą metų mokėsi ir mūsų mokykloje.

Susumavus ir suskaičiavus reitingo balus, paaiškėjo laimėjusi komanda. Nugalėtojais tapo Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos 7-10 klasių mokinių komanda, o II-ąją vietą iškovojo Vadžgirio pagrindinės mokyklos mokinių komanda.

Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis, o nelaimėję prizinių vietų – padėkomis už dalyvavimą.

Už finansinę paramą organizuojant šį renginį nuoširdžiai dėkojame VšĮ „Kretingos maistas“ ir jos generaliniam direktoriui Irmantui Norkui.

Foto Arūno Baužos, Ingridos Parnarauskienės ir Dalios Aurelijos Milerienės

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
1266520

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 20 svečiai (-ių) ir narių nėra

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Naujienos Sveiki atvykę į naują svetainę Ugdymas Sveiki atvykę į naują svetainę PUPP Sveiki atvykę į naują svetainę Uncategorised Sveiki atvykę į naują svetainę Tradicinis trečiasis bėgimas „Laisvės taku 2010“