Pristatyta Lietuvos ypatingojo archyvo parengta kilnojamoji edukacinė paroda

Kovo 25 dieną mokyklos bendruomenei buvo pristatyta Lietuvos ypatingojo archyvo parengta edukacinė programa ir kilnojamoji paroda „Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija ir jos signatarai“, skirta Deklaracijos paskelbimo 70-osioms metinėms paminėti ir ją pasirašiusių aštuonių signatarų atminimui įprasminti.

Parodos pristatyme dalyvavo Lietuvos ypatingojo archyvo skyriaus vedėja Nijolė Maslauskienė ir archyvo vyriausioji archyvistė Jelena Bagdanavičienė.

Renginį pradėjo mokyklos direktorius Leonardas Zaksas. Lietuvos ypatingojo archyvo LKP dokumentų skyriaus vyriausioji archyvistė Jelena Bagdanavičienė pristatė parodą, papasakojo apie Jono Žemaičio-Vytauto ir kitų Deklaracijos signatarų vaidmenį kovoje už Lietuvos laisvę.

Lietuvos ypatingojo archyvo parengtą kilnojamąją parodą sudaro 9 stendai, skirti Deklaracijai ir ją pasirašiusiems signatarams. Deklaracija yra konstitucinės reikšmės Lietuvos valstybės teisės aktas dokumentas, kuris skelbė lietuvių tautos valią atkurti nepriklausomą demokratinę parlamentinė valstybę, įteisino LLKS kaip visuotinio Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai organizaciją, o jos Tarybą – kaip vienintelę teisėtą valdžią okupuotoje Lietuvoje. Vienintelis žinomas originalus Deklaracijos egzempliorius saugomas Lietuvos ypatingajame archyve. Parodoje pristatyti aštuoni Deklaracijos signatarai: Jonas Žemaitis-Vytautas (1909–1954), Adolfas Ramanauskas-Vanagas (1918–1957), Petras Bartkus-Žadgaila (1925–1949), Leonardas Vilhelmas Grigonis-Užpalis (1905–1950), Aleksandras Grybinas-Faustas (1920–1949), Vytautas Gužas-Kardas (1920–1949), Bronius Liesis-Naktis (1922–1949), Juozas Šibaila-Merainis (1905–1953). Visi jie žuvo kovose ar okupanto nelaisvėje.

Parodoje eksponuojami dokumentai saugomi Lietuvos ypatingajame archyve, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Paroda ir edukacinė programa parengtos įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dailinai finansuojamą projektą.

Edukacinė programa ir kilnojamoji paroda suteikia galimybę plačiau susipažinti su Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija ir ją pasirašiusių signatarų vaidmeniu Laisvės kovose.

2019 m. edukacinė programa ir kilnojamoji paroda aplankys įvairiais mokymo ir kultūros įstaigas, bus pristatoma mokyklų bendruomenėms ir kultūros įstaigų lankytojams.

Dėl edukacinės programos ir kilnojamosios parodos eksponavimo teirautis telefonu (8 5) 251 4210 arba el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Paroda mokykloje veiks iki balandžio 5 dienos. Kviečiame joje apsilankyti.

Daugiau nuotraukų iš šios parodos Ingridos Parnarauskienės mokyklos facebook paskyroje čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Pristatyta Lietuvos ypatingojo archyvo parengta kilnojamoji edukacinė paroda