Kovas - mėnuo be patyčių

Patyčios – opi šiandienos visuomenės problema, kurią būtina stabdyti visais įmanomais būdais. Šis reiškinys neretai pasireiškia ir suaugusiųjų tarpe, tačiau labiausiai tai paplitę tarp mokinių. Patyčios – tai tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama įskaudinti, pažeminti ar fiziškai užgauti kitą žmogų. Patiriamos patyčios gali neigiamai paveikti įvairias vaikų vystymosi sritis – emocinę, socialinę, psichinę bei fizinę sveikatą.

VšĮ „Vaikų linija“ vykdydama projektą „Be patyčių“ kovo mėnesį skelbia sąmoningumo didinimo mėnesiu be patyčių. Ši iniciatyva pakeitė iki tol vykusią „Savaitę be patyčių“. Iniciatyva siekiama užkirsti kelią patyčioms, stabdyti jau vykstančias patyčias, šviesti bei mokyti mokinius, jų tėvus ir visą bendruomenę teisingai reaguoti į patiriamas ir matomas patyčias.

Mūsų mokykloje kovo mėnesį vyks renginiai, skirti prisidėti prie šios iniciatyvos. Tėvų susirinkimo metu tėvai bus supažindinti su patyčiomis, jų pasekmėmis bei reagavimo būdais, mokiniams bus vedamos specialios klasės valandėlės, ketinama kurti ir filmuoti trumpą filmą patyčių tema, mokiniai bus skatinami piešti, rašyti, fotografuotis ir taip parodyti savo neigiamą požiūrį į patyčias. Bus atliekamas patyčių paplitimo tyrimas. Visa informacija apie vykusias veiklas bus viešinama mokyklos internetiniame puslapyje. Tikimės aktyvaus mokinių ir jų tėvų dalyvavimo.

Informaciją parengė soc. pedagogė Dovilė Dambrauskaitė

bepatyciulogo2019