Ugnei Pilkaitytei už parašytą laišką išvykusiam draugui – paskatinamoji vieta

Sveikiname 7 klasės mokinę Ugnę Pilkaitytę, kuri Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Kazickų šeimos fondo remiamame konkurse „Laiškas išvykusiam draugui“ 7–8 klasių mokinių grupėje užėmė paskatinamąją vietą.

Vasario 22 dieną Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusios parodos „Dr. Juozo P. Kazicko gyvenimo istorija” atidarymo ir laiškų rašymo konkurso ,,Laiškas išvykusiam draugui” dalyvių ir laureatų apdovanojimų metu, Ugnė apdovanota padėkos raštu ir dr. Juozo Kazicko  knyga „Vilties kelias“. Padėkota ir Ugnės lietuvių kalbos vyr. mokytojai Elenai Zaksienei.

Renginio metu muzikiniais kūriniais žavėjo Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Vėtrungė“, vadovė Kristina Martinaitytė – Glinskienė ir Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyriaus vokalistė, mūsų mokyklos 9 klasės mokinė Toma Butkutė (vadovė Lina Lukošienė). Tomutės pasirodymą galima peržiūrėti Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos facebook paskyroje čia...

Kazickų Šeimos fondo atstovybės Lietuvoje direktorė Agnė Vertelkaitė pristatė Dr. Juozui P. Kazickui skirtą parodą, supažindino su verslininko, filantropo pagrindiniais gyvenimo aspektais, nulėmusiais Šeimos fondo įkūrimą, kurio veikloje atsispindi ir paties verslininko neišsenkamas ir nuoseklus siekis lietuvybės, kaip vertybės, išsaugojimui. Fondo direktorė perskaitė Kazickų Šeimos fondo prezidentės Jūratės Kazickaitės parašytą laišką skirtą visiems dalyvavusiems konkurse. Laišku dėkojo už šilumos kupinus ir ranka rašytus konkurso dalyvių laiškus, bei išreiškė viltį, jog konkursas taps tęstiniu! Konkurso organizatoriai pasidžiaugė rezultatais – laiško rašymo konkursas tapo puikiu įrodymu, jog žmonės vis dar moka rašyti laiškus ir galima tik džiaugtis, jog elektroniniai ryšiai neužgožė šių gebėjimų ir noro, nors ir retkarčiais, laiškus rašyti ranka ir siųsti tradiciniu būdu – paštu.

Padėkos raštais buvo pagerbti visi 68 laiško rašymo konkurso dalyviai, o pogrupių nugalėtojai džiaugėsi dar ir pagrindiniais prizais – planšetėmis (prizų steigėjai – Kazickų Šeimos fondas). Nugalėtojai: I grupės – 4-6 klasių mokiniai nugalėtojas Faustas Pališkis; II grupės – 7-8 klasių mokiniai nugalėtoja Viltė Strikaitė; III grupės – 1-4 gimnazijos klasių mokiniai nugalėtoja Agnė Bartuševičiūtė; IV grupė – 19 metų ir vyresni nugalėtoja Aldona Palavinskienė. Renginio metu konkurso dalyvių parašytus laiškus apibendrino Elena Elzbergienė, Gabrielės Petkevičaitės – Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatė ir pedagogė. Vertinimo komisijos narė laiškuose įžvelgė daug meilės ir šilumos, prisiminimų ir kvietimų grįžti namo, tėvynėn. Laiškų adresatais tapo šeimos nariai, senai išvykę draugai ar tolimi, galbūt net nepažinti giminaičiai, kuriems autoriai siekė priminti apie save, nupasakoti savo kasdienę ir buitį, papasakoti apie Lietuvoje vyraujančias aktualijas.

Konkurso iniciatoriai buvo Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Kazickų Šeimos fondas.  Laiško rašymo konkurse 2019 m. sausio 8 d. viešai skelbiamu kvietimu buvo kviečiami dalyvauti Jurbarko rajono savivaldybės bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo mokyklų mokiniai ir visa Jurbarko rajono bendruomenė.

Pagrindinė konkurso sąlygos reikalavo, jog laiškas atitiktų konkurso temą – laiškas iš Lietuvos į užsienį išvykusiam draugui ar giminaičiui. Laiško autorius turėjo būti vienas asmuo, ir parašytas laikantis laiško rašymo taisyklių ir bendrųjų etikos normų, taisyklinga lietuvių kalba, be gramatinių klaidų ir svarbiausias aspektas – laiškas parašytas ranka.

Laiškus vertino Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus įsakymu sudaryta Konkurso vertinimo komisija, atsižvelgdama į temos suvokimą, interpretavimą, idėjos originalumą ir meninę raišką. Vertinimo komisija iš kiekvienos dalyvių grupės išrinko po vieną nugalėtoją ir po dvi paskatinamąsias vietas.

Socialiniai konkurso tikslai ir uždaviniai buvo ugdyti moksleivių ir suaugusiųjų kūrybiškumą, gebėjimą tiksliai ir taikliai reikšti savo mintis, skatinti bendravimą su toli gyvenančiais, emigravusiais draugais ir artimaisiais bei skatinti mokinių ir mokytojų, suaugusiųjų bendruomenės bendradarbiavimą kuriant ranka rašytus laiškus. Ir visgi svarbiausias siekis renginio metu susirinkusiesiems dalyviams populiarinti filantropo, mecenato, verslininko dr. Juozo Kazicko meilės savo tėvynei Lietuvai siektiną pavyzdį.

(panaudota informacija iš svetainės www.jurbarkas.lt)

UgnePilkaitytelaiskas2019

Zaksienelaiskas2019

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Ugnei Pilkaitytei už parašytą laišką išvykusiam draugui – paskatinamoji vieta