Vasaros poilsio pažintinė stovykla „Pažink savo kraštą“

Birželio 4 – 8 dienomis mokykloje veikė dieninė vaikų vasaros poilsio pažintinė stovykla „Pažink savo kraštą“, kurioje dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai.

Apie 60 proc. mūsų pradinių klasių mokinių yra iš socialiai remtinų šeimų. Daugumos pradinių klasių mokinių tėvai neturi galimybių supažindinti su rajone esančiomis lankytinomis vietomis. Tai buvo suteikta puiki galimybė pažinti savo kraštą, socializuotis.

Pirmąją stovyklos dieną vykome į partizanų bunkerį - Generolo Jono Žemaičio vadavietę. Daug metų vyksta kasmetinis Generolo Jono Žemaičio bėgimas, kuriame dalyvauja tik vyresnių klasių mokiniai. 1-4 klasių mokiniams buvo galima iš arčiau susipažinti su vadaviete ir bėgimo trasa. Grįždami iš vadavietės sustojome stovyklavietėje „Giliukas“.

Antrąją dieną stovyklautojai lankėsi Jurbarko dvare ir Jurbarko priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Jurbarko dvare dalyvavo edukacinėje programoje „Svečiuose pas dvaro ponią“. Mokiniai susipažino su dvaro tradicijomis.  Žiūrėjo pasaką „Pelenė“, piešė dvariškių rūbus.

Trečiąją stovyklos dieną vykome į Šilinę. Ten regioniniame parke keliavome pažintiniu taku, susipažinome su senoviniais amatais, kuriais vertėsi šio krašto gyventojai, susipažinome su muziejaus ekspozicija. Keliavome dviračių taku, vaikščiojome Nemuno pakrantėmis.

Ketvirtąją dieną praleidome Vytėnuose, lankėmės Panemunės pilyje. Klausėmės gidės pasakojimų apie Panemunės pilį bei šio krašto istoriją. Dalyvavome „Pilies lobio paieškoje“.

Penktąją dieną lankėmės Šimkaičių girininkijoje, kurioje girininkas Robertas Šiugžda supažindino su miško augmenija ir gyvūnais. Papasakojo apie miške atliekamus miško sodinimo, šviesinimo, kirtimo darbus ir kt. Susipažinome su lankymosi miške taisyklėmis.

Visas dienas stovykloje dalyvaujantiems mokiniams iš socialiai remtinų šeimų buvo skirtas nemokamas maitinimas. Šios stovyklos dėka mūsų mokiniai geriau pažino kraštą, augmeniją ir gyvūniją, sužinojo krašto, kuriame gyvena, istoriją, pavaikščiojo po lankytinas vietas ir dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose.

Foto Ingridos Parnarauskienės mokyklos facebook paskyroje čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Vasaros poilsio pažintinė stovykla „Pažink savo kraštą“