Mokyklos bendruomenė mokslo metus užbaigė Pakruojo dvare

Birželio 20 dieną mokyklos bendruomenė vyko į pažintinę ekskursiją po Pakruojo dvarą.

Su gide Živile pasivaikščiojome ir apžiūrėjome dvarą ir jo teritoriją bei joje esančius pastatus. Iš gidės pasakojimų sužinojome, kokie valdovai Pakruojo dvare gyveno, kokie darbai jame buvo dirbami, kokius valgius valgė bei kokios istorijos ir legendos yra apipynusios senojo dvaro sienas. Ekskursijos metu ne tik apžiūrėjome dvaro didinguosius rūmus, bet galėjome visa tai paliesti savo rankomis.

Pasisvečiavę Pakruojo dvare, dar užsukome aplankyti Pakruojo sinagogos – buvusios žydų sinagogos. Pak­ruo­jo si­na­go­ga lai­ko­ma di­džiau­sia me­di­ne si­na­go­ga Lie­tu­vo­je. Tai pir­ma­sis res­tau­ruo­tu medinis žy­dų kul­tū­ros pa­sta­tas. Pak­ruo­jo si­na­go­ga, lai­ko­ma ir se­niau­sia Lie­tu­vo­je, sta­ty­ta 1801 me­tais, tik prieš mėnesį atrestauruota.

Be Pakruojo, dar aplankėme Tytuvėnų bažnyčią ir grįždami pasisvečiavome Šeduvos malūne, kuriame dabar įsikūrusi puiki kavinė, todėl joje galėjome paragauti skanių patiekalų, stebėti ir grožėtis aplinka.

Foto Nidos Bičiulaitienės, Ingridos Parnarauskienės ir Loretos Stasiūnaitės

Besibaigiant mokslo metams daug keliavo ir mokiniai. Apie visas mokinių išvykas ir ekskursijas galite susipažinti čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Mokyklos bendruomenė mokslo metus užbaigė Pakruojo dvare