Dešimtokai inkilų kėlimo šventėje

Šiemet sukanka 90 metų, kai pirmą kartą, žymaus Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko iniciatyva, buvo surengta Paukščių diena. Ta proga Generalinė miškų urėdija kartu su Aplinkos ministerija ir miškų urėdijomis šių metų kovo mėnesį organizuoja visuotinę akciją „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“.

Siekiant įprasminti žymiausio Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko nuopelnus gamtai, gamtos mokslui, visuomenei, jaunajai kartai bei įvertinus tai, kad daugelyje miškų urėdijų kiekvieną pavasarį organizuojamos inkilų kėlimo šventės (iškeliama per 5000 inkilų), šiais metais prie visuotinės akcijos prisidėjo Šimkaičių girininkija kartu su Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindine mokykla.

Kovo 18 dieną Šimkaičių girininkijoje vyko inkilų kabinimo šventė. Akcijos iniciatorius Šimkaičių girininkijos girininkas Robertas Šiugžda pakvietė šioje šventėje dalyvauti dešimtos klasės mokinius. Saulėtą popietę dešimtokai, lydimi klasės auklėtojos Loretos Stasiūnaitės ir Šimkaičių girininkijos darbuotojų 16 ir 30 girininkijos kvartaluose iškėlė 30 inkilų žvirbliniams paukščiams ir pelėdoms.

Dabar lauksime ir stebėsime kol naujuose namučiuose apsigyvens paukšteliai.

Foto Roberto Šiugždos

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Dešimtokai inkilų kėlimo šventėje