Integruota matematikos-biologijos pamoka „Piramidė matematikoje ir biologijoje“

Lapkričio 25 dieną mokytojos Loreta Stasiūnaitė ir Vaida Jakaitytė devintoje klasėje vedė integruotą matematikos-biologijos pamoką tema „Piramidė matematikoje ir biologijoje“. Šios pamokos tikslas – supažindinant su piramidės elementais, ugdyti mokinių sveikos mitybos įpročius, skatinti atsirinkti sveikatai palankius maisto produktus bei padėti išsiugdyti mokinių tiek dalykines, tiek bendrąsias kompetencijas. Pamokos pradžioje mokytoja Loreta supažindino su piramidės elementais, pamokė nusibraižyti taisyklingos piramidės išklotinę, bei taikant formules apskaičiuoti norimus piramidės elementus. Vėliau mokiniai, dirbdami grupėse, gamino taisyklingą keturkampę piramidę, pagal mokytojos Loretos pateiktas užduotis atliko matematinius skaičiavimus. Pasidarę piramidės modelius, devintokai prisiminė, į kokias grupes skirstomi maisto produktai ir kaip juos sudėlioti į sveikos mitybos piramidę. Tada tose pačiose grupėse iš įvairių reklaminių leidinių karpė maisto produktus ir kruopščiai juos klijavo į atitinkamas pasigamintos piramidės vietas. Šios pamokos metu mokiniai pasikartojo savo žinias apie tai, kas sudaro sveikos mitybos pagrindus, sveikos mitybos piramidę. Taip pat įtvirtino matematikos žinias susijusias su šia tema. Pamokos refleksijai mokiniai internetinėje reflektavimo sistemoje „Reflectus“ įsivertino, kaip jautėsi, kas jiems sekėsi ir nesisekė pamokoje, įvardijo, kokias žinias turi pagilinti. Mokiniams įsivertinus savo pasiekimus, aptarus, kokias kompetencijas šioje pamokoje pavyko patobulinti, pasidžiaugėme sklandžiai ir sėkmingai praėjusia pamoka. Tikimės devintokai išmoko ne tik pasigaminti taisyklingą piramidę, bet ir pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus.

Informaciją parengė biologijos-chemijos mokytoja Vaida Jakaitytė

Foto Vaidos Jakaitytės ir Loretos Stasiūnaitės mokyklos facebook paskyroje čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Integruota matematikos-biologijos pamoka „Piramidė matematikoje ir biologijoje“