Integruota chemijos-fizikos pamoka „Ar skysčių tankiai iš tikrųjų skirtingi?“

Spalio 13 dieną mokytojos Vaida Jakaitytė ir Asta Tautkienė aštuntoje klasėje vedė integruotą chemijos-fizikos pamoką „Ar skysčių tankiai iš tikrųjų yra skirtingi. Šios pamokos tikslas – pagilinti 8 klasės mokinių žinias apie medžiagų tankį, skatinant ir organizuojant tiriamąją veiklą bei ugdyti mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas. Pamokos pradžioje mokytoja Vaida paprašė mokinių pabelsti į suolą ir paklausyti, kaip sklindą garsas, tada pridėti ausį prie suolo, dar kartą pabeldus paklausyti ir, siejant su medžiagos tankiu, paaiškinti skirtumus. Mokiniams apmąsčius, išsakius mintis „Minčių lietuje“, buvo paskelbta pamokos tema, lūkestis ir trumpai pakartota teorinė medžiaga apie medžiagos tankį bei jo apskaičiavimą, naudojantis tankio formule. Vėliau mokytoja Asta, naudodama tankio formulėje naudojamus simbolius, mokinius suskirstė į grupes ir paaiškino praktinio darbo atlikimo reikalavimus. Paaiškinus, kaip reikės atlikti praktikos darbą, susitarus su mokiniais dėl pamokos siekių ir laukiamų rezultatų visi kibo į darbą. Dirbdami praktiškai mokiniai pagilino savo žinias apie medžiagų tankį, turėjo galimybę įsitikinti ir vizualiai pamatyti, jog įvairių skysčių tankiai iš tikrųjų skirtingi. Taip pat įtvirtino tankio formulę, pagerino matematinius įgūdžius. Puikiai padirbėjus grupėse sugrįžome prie pamokos uždavinių ir pasitikrinome, ar pavyko mums juos įgyvendinti. Pamokos refleksiją mokiniai užpildė internetiniu reflektavimo įrankiu „Reflectus“, kur įsivertino, kaip jautėsi, kas jiems sekėsi ir nesisekė pamokoje, įvardijo, kokias žinias turi pagilinti. Mokiniams įsivertinus savo pasiekimus, aptarus, kokias kompetencijas šioje pamokoje pavyko patobulinti, pasidžiaugėme sklandžiai ir sėkmingai praėjusia pamoka. Šią atvirą pamoką stebėję mokyklos mokytojai taip pat teigiamai įvertino mokinių darbą bei abiejų pamoką vedusių mokytojų tarpusavio bendradarbiavimą, gebėjimą tinkamai naudotis turimais ištekliais. Tikimės aštuntokai pritaikys įgytas žinias tolimesnėse fizikos ir chemijos pamokose.

Informaciją parengė chemijos mokytoja Vaida Jakaitytė

Foto Vaidos Jakaitytės mokyklos facebook paskyroje čia...

Jūs esate čia: Pradžia Sveiki atvykę į naują svetainę Integruota chemijos-fizikos pamoka „Ar skysčių tankiai iš tikrųjų skirtingi?“