Naujienos

Tradicinis penkioliktasis bėgimas „Laisvės taku 2024“

Gegužės 24 dieną Šimkaičiuose vyko generolo Jono Žemaičio 115-osioms gimimo metinėms skirtas tradicinis penkioliktasis bėgimas „Laisvės taku 2024“.

Jurbarko rajono savivaldybės taryba 2024 metus paskelbė partizanų vado, generolo Jono Žemaičio-Vytauto (1909-03-15 – 1954-11-26) atminimo metais. Paskutiniuosius partizaninės kovos metus Jonas Žemaitis-Vytautas praleido bunkeryje Šimkaičių miško 46-me kvartale. Iš čia vadovavo kovai, siekė toliau vienyti partizaninį judėjimą, po 1949 m. Vasario 16-osios partizanų vadų deklaracijos buvo faktinis už nepriklausomybę kovojančios okupuotos Lietuvos prezidentas.

Į šių metų renginį atvyko nemažai garbingų svečių. Atvyko Jurbarko rajono savivaldybės vicemeras Edmundas Mačieža, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Vita Donylė, Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkė Irina Pažereckienė, Šimkaičių seniūnijos seniūnė Jolanta Zikienė, svečiai iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono. Taip pat į renginį atvyko Jono Žemaičio dukterėčia Kotryna Buono kartu su Signatarų namų edukatore Liveta Repšiene ir žurnaliste iš Italijos, asociacijos Baltika – Baltijos istorijos atstove Marina Macri.

Šios dienos programa prasidėjo mokyklos aktų salėje istoriko, dr. Dariaus Juodžio paskaita „Partizaninis karas Lietuvoje“.

Po to renginio dalyviai ir bėgikai išvyko prie Jono Žemaičio žeminės. O nedalyvaujantys bėgime (dauguma pradinių klasių mokiniai su mokytomis) žygiavo nuo mokyklos iki paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę, kur padėjo gėlių, pagerbė žuvusius į grįžo atgal į mokyklą.

11 km trasą nuo Generolo Jono Žemaičio vadavietės iki Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos stadiono šiemet išbandė 52 bėgikai. Į startą stojo mūsų mokyklos dvi komandos (20 mokinių), Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos (15 mokinių) ir svečiai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (10 karių komanda „Kęstutėnai“) bei iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos. Dar 5 bėgikai pasiryžo bėgti individualiai.

Rezultatai buvo fiksuojami komandiniame bėgime ir individualiai trijose amžiaus grupėse: 1 grupė iki 14 metų, 2 grupė nuo 14 iki 17 metų, 3 grupė virš 17 metų. 49 bėgusiems pavyko sėkmingai įveikti visą 11 km distanciją.

Amžiaus grupėje iki 14 metų nugalėtoju tapo mūsų mokyklos šeštokas Nojus Kalėda. Antrą vietą užėmė ketvirtokas Talechas Agajevas, trečias atbėgo mūsų mokyklos septintokas Gedas Agajevas.

Amžiaus grupėje nuo 14 iki 17 metų nugalėtojais tapo taip pat mūsų mokyklos mokiniai. I vietą iškovojo devintokas Karolis Petrauskas, II vietą užėmė aštuntokas Mindaugas Kasčiukaitis, o III vieta atiteko aštuntokui Oskarui Leminauskui.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje (virš 17 metų) nugalėtoju tapo individualiai bėgęs Arūnas Valuckis. Arūnas tapo ir absoliučiu šio bėgimo nugalėtoju, finišo liniją kirto pirmas, distanciją nubėgo per 44 minutes ir 6 sekundes. Praeitais 2023 metais Arūnas užėmė antrą vietą. O šiemet antrą ir trečią vietas užėmė kariūnai iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, tai Kostas Čepanavičius ir Lukas Postonogovas. Jie finišo liniją kirto kartu, įveikę distanciją per 49 minutes ir 32 sekundes.

Susumavus ir suskaičiavus reitingo balus, paaiškėjo laimėjusios komandos. Nugalėtojais tapo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono komanda „Kęstutėnai“. II vietą užėmė mūsų mokyklos II-oji komanda, kurią sudarė mokiniai nuo 14 iki 17 metų. III vieta atiteko mūsų mokyklos I-ajai komandai, kurią sudarė mokiniai iki 14 metų.

Sulaukus visų laimingai sugrįžusių bėgikų į mokyklą, mokyklos aikštyne tęsėsi šventinė programa. Edukacinę programą: ginklų parodą pristatė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai. Meninę programą parodė mokyklos mokinių parengtas pasirodymas (vadovė muzikos mokytoja metodininkė Renata Girdzijauskienė).

Bėgimo nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir medaliais, o nelaimėję, bet įveikę 11 km trasą – medaliais ir padėkomis už dalyvavimą. Apdovanojimus mokyklos direktorei padėjo įteikti Jurbarko rajono savivaldybės vicemeras Edmundas Mačieža.

Po apdovanojimų visi vaišinosi kareiviška koše.

Foto Ingridos Parnarauskienės mokyklos facebook paskyroje: 1 dalis čia..., 2 dalis čia...